BRIGÁDA

20.4.2024

Brigáda pod Křébem se přesouvá na sobotu 27. dubna od 8.30 hodin.

SDH Soběsuky
Soběsuky 52
798 03 Plumlov

TELEFON:
(starosta)

jenda.sobesuky@seznam.cz

Logo_pl_n-removebg-preview

Logo-msmt

Ol-kraj

Administrace

Informace o obci

Obec Soběsuky se nachází v těsné blízkosti (1 km) města Plumlov a správně pod něj spadá. V současné době má přibližně 300 obyvatel. K navýšení počtu obyvatelstva přispěla stavba Domova pro seniory. Do té doby žilo v Soběsukách trvale asi 240 lidí.

Co v Soběsukách najdete?

Z občanské vybavenosti je to pohostinství.
V letním období funguje venkovní posezení v Olšinkách, které je v majetku SDH Soběsuky a je (kromě akcí pořádaných sborem) pronajímáno. V provozu je také obecní knihovna.
V obci fungují dvě neziskové organizace,
a to hasiči a zahrádkáři.

Informace o sboru

Sbor dobrovolných hasičů je nejpočetnější neziskovou organizací v Soběsukách. K 1. lednu 2016 čítá 70 členů (z toho 28 mladých hasičů). Hlavní náplní naší práce je dobrovolná požární ochrana. V současné době není naštěstí dobrovolné hasiče už tolik potřeba k hašení požárů, a tak se naše činnost přenesla hlavně do oblasti sportu a kultury.

Soutěží v požárním sportu se každoročně účastní 1 družstvo mužů, 2 družstva žen a 4 družstva žáků. Na domácím hřišti pořádáme soutěž v požárním útoku  mladých hasičů, mužů i žen.

Kulturní akce se odehrávají především na výletním místě v Olšinkách a týkají se jak dospělých (taneční zábavy), tak dětí (Dětský den, lampionový průvod). Kromě toho pořádáme každoročně hasičský ples (KD Žárovice) a mikulášskou obchůzku po vesnici.